HS (MB77HS) vs Skyline

MB77HS

Wśród okien można wyróżnić okna HS a także Skyline. Sprawdźmy różnice pomiędzy nimi, a także plusy wyboru okien HS oraz Skyline.

Okna HS

Okna HS (MB77HS) najczęściej wybierane są do drzwi tarasowych. Zaopatrzone są w specjalne okucia podnośno-przesuwne, co pozwala na ich obsługę bez większego wysiłku.

Ich ogromnym plusem jest bardzo dobra izolacyjność termiczna na poziomie 0,84 – UW 0,84 W/(m2K). Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2021 roku weszło nowe prawo w zakresie szczelności i izolacyjności okien. Powinny one mieć izolacyjność termiczną na minimalnym poziomie 0,9. Za izolacyjnością termiczną również idzie izolacyjność akustyczna, co jest bardzo pozytywnym aspektem, zwłaszcza jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy.

Przy takich szybach jest wykorzystywana bardzo nowoczesna technologia wklejania szyb. To niezwykle przydatna technologia, w szczególności w wielkowymiarowych konstrukcjach od podłogi do sufitu.

Dodatkowo mają potwierdzoną przez użytkowników szczelność na wodę opadową oraz dużą redukcję hałasów. Za tą technologią idzie również niewątpliwie polepszenie ich estetyki – redukcja rozmiaru PCV znacznie poprawia wygląd okien z szybami HS. Smukłe i jednocześnie wytrzymałe profile są w stanie unieść skrzydła o ciężarze do 600 kg i wymiarach: wysokość do 3,2 m i szerokość do 3,3 m. 

Okna Skyline

MB77HS

Bardzo popularne są, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, okna MB-Skyline. Bazują one na minimalistycznych profilach, w których ramy ukryte są w ścianach, podłodze oraz suficie. Co ważne skrzydła drzwiowe mają jedynie 25 mm szerokości. Daje to znacznie mniejsze profile niż w przypadku okien HS. Delikatnie zaznaczone linie podziału, zacierają granicę między wnętrzem pokoju a krajobrazem. Mimo tak delikatnego wyglądu są o wiele bardziej innowacyjne niż okna HS, w odróżnieniu od standardowego HS bez problemy można wykonywać konstrukcje powyżej 3m.

Mogą być otwierane automatycznie bądź ręcznie. Napęd jest również ukryty w ścianie budynku, co nie wpływa na estetykę pomieszczenia. Technologia Skyline pozwala na montaż drzwi do wysokości nawet 4 m i skrzydła o wadze do 750 kg. Ich nowoczesność jest również widoczna w wysokiej izolacyjności akustyczno-termicznej – UW od 0,85 pozwala znacznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Wszystko dzięki 3 komorowym profilom z izolacją. 

stolarka aluminiowa Zambrów

MB77HS
MB77HS aluprof